Shadow
Slider


15. augusta, po tom čo mužská časť DHZ Krásno už dávno zabudla čo to je tréning, sa v obci  Podlužany konalo už 11. kolo SMHL. Chalani, ktorí už dávno nepomýšlajú na popredné umiestnenia v konečnom poradí ligy sa postavili na štart ukázať že to stále nezabudli. Podarilo sa nám to však iba z časti. Rýchla voda, dobre rozbehnutý útok, jeden z najlepších zostrekov na ľavej strane (14,42 s) v sezóne a jeden z najväčších prestrekov na pravej strane, znamenali čas 21,67 s. Ženskému družstvu sa taktiež moc nedarilo. Prestrek na ľavom prúde znamenal umiestnenie na chvoste výsledkovej listiny.

          

        

 

19. júla po vynechanej sobotnajšej ligovej súťaži v Zbore, cestovala mužská časť DHZ Krásno na 7. kolo SMHL do obce Nedašova Lhota. Pekne rozbehnuty útok hneď na začiatku spomalila trochu pomalšia voda . No aj napriek tomuto menšiemu zaváhaniu pravý prúdiar zhodil svoj terč po 14,6? sekundách. Náš ľavý prúdiar ho nedokázal napodobniť a svojim prestrekom stanovil výsledný čas 15,6? s.

  

11.júla obec Krásno zobudila húkajúca siréna na hasičskej zbrojnici, čo bol dôkaz toho, že ženské družstvo DHZ Krásno cestovalo na krajskú súťaž ktorá sa tento rok konala v obci Dohňany. Ešte stále neskúsené a mladé družstvo cestovalo na túto súťaž s malou dúšičkou na výťazstvo. Po prvej disciplíne, ktorou  bol požiarný útok bolo jasné, že nemôžu pomýšlať na popredné umiestnenia. Obidva pokusy na požiarnom útoky boli poznačené dlhým nástrekom desať litrových terčov (čas 40, 96 s). Po prvej skúsenosti s takýmto druhom terčov sa baby postavili na štart štafety, kde podali pekný výkon s časom 95, 00 s., no stačilo to len na 9. miesto. Po nazbieraní dôležitých skúsenosti si domov odviezli diplom za 9. miesto.

11.júl bol aj dňom, keď pokračovala SMHL svojím piatym kolom v obci Lednické Rovne. Na tejto súťaži sa zúčastnilo len mužské družstvo, ktoré po zaváhani savičiara dosiahlo podpriemerný čas 17,27s.

Hasiči a hasičky DHZ Krásno však nevedeli čo s načatým dňom, tak sa cestou domov zastavili na pohárovej súťaži v Obci Soblahov. Na súťaži kotrej sa zúčastnili aj niektoré ligové družstvá sa mužom podarilo prekonať svoj doterajší osobný rekord. S časom 14,25 s ( l.p. 14,04 s ) to vyzeralo, že Krásno bude domov cestovať s pohárom za prvé miesto. Po rozhodnutí organizátorov spraviť druhé kolo do ktorého postupilo prvých desať tímov, s tým že do výsledkov sa bude rátať iba pokus z druhého kola, nám ostalo len dúfať, že svoj výkon dokážeme zopakovať. Finálové kolo bolo poznačené mnohými nepodarenými útokmi. Smola neobišla ani Krásno a nezapojená „béčka“ znamenala sprchu pre okolostojacich divákov a NÚ pre nás. Za pekne gesto Fair Play chcem v mene súťažneho družstva DHZ Krásno podakovať chalanom z Dežeríc. Na pohárovej súťaži v Soblahove zavŕšili svoj smolný deň naše baby ktorých pri útoku spomalila nezapojená „béčka“ na rozdelovač a dosiahli čas 29,?? s a umiestnenie na chvoste tabuľky.

 
12. júla sa DHZ Krásno už tradične zúčastnilo na pohárovej súťaži v obci Čereňany. Mužské družstvo predviedlo priemerný výkon na päťmetrovom nábehu s časom 14,18 s . V druhom pokuse mal problémy náš pravý prúdiar, ktorý neskrotil svoju prúdnicu a svoj čas s prvého kola sme si nedokázali zlepšiť a obsadili sme konečné druhé miesto. Baby si chceli po smolnej sobote zlepšiť  náladu čo sa im aj podarilo. Čas 17, 42 s z prvého kola im zabezpečil prvé miesto na súťaži.

V sobotu 27. júna pokračovala svojím tretím kolom SMHL. Tretie kolo bolo v nedalekej obci Dežerice. Tento rok si už pomaly zvykáme na upršané počasie a blatistý terén na ligových súťažiach a samozrejme Dežerice nemohli byť výnimkou. Mužské družstvo DHZ Krásno podalo výkon, ktorým útočilo na prvú trojku no pekný útok spomalil pravý prúd svojím prestrekom. (p.p.-15,95s l.p.-14,49s). Aj dievčatá opäť útočili na popredné miesta. Pekný útok s časom 19,?? s nakoniec na prvú trojku nestačil.

Druhý víkendový deň bola opäť ligová súťaž, no tentokrát v obci Ihrište neďaleko Púchova. V peknom areáli sme sa po výdatnych dažďoch „brodili“ v blate a čakali sme kým sa ako 22. v poradí dostaneme na štart. Celkom dobrú formu potvrdili chalani v predu, no v Ihrišti spravilo chybu sanie a útok s časom 17,67 s bol poznačený nasatím vody. Baby potvrdzujú svoju výkonnosť na každej súťaži. Pekný útok ktorý znamenal nový osobný rekord pre ženské družstvo s časom 18,98 s (l.p. 17,76 s) nakoniec v kvalitnej konkurencii opäť nestačil na pohárové umiestnenie.

Dobrovoľný hasičský zbor v Krásne vznikol už v roku 1880. Založil ho barón Gregor Friesenhof.

Čítať viac O nás

Navigácia stránky