Shadow
Slider

 27. Septembra sa DHZ Krásno vydalo na poslednú pohárovú súťaž v tejto  sezóne a to na súťaž do obce Veľké Chlievany. Veľkou motiváciou bola štedrá  finančná odmena za prvé miesta v oboch kategóriach. Ženské družstvo ukázalo  pekný útok až na pravý prúd ktorého terč zostal nezhodený čo znamenalo .  Muži chceli zaútočiť na popredné miesta ale “premotivovanosť” alebo choroba  spôsobila, že aj náš ľavý prúdiar prešiel rýchlokurzom lietania. Muži ostali  solidárny voči ženskému družstvu a na výsledkovej listine im “svietilo”.

20. septembra sa DHZ Krásno aj napriek nie celkom priaznivému počasiu  rozhodlo cestovať na pohárovú súťaž do Dežeríc. Nakoniec sa ukázalo, že pár “pekných chvíľ” strávených na studenom počasí nebolo zbytočných. Ženské  družstvo to dokázalo svojím útokom, v ktorom dosiahli čas 18,92 s a odniesli si pohár za tretie miesto. Mužskému družstvu, ktoré štartovalo ako predposledné  z 42 družstiev sa tiež podaril pekný útok. Chalani ukázali na konci sezóny to, čo  im celú sezónu nevychádzalo. Pekný útok s časom 14,44s (p.p.-14,28s) znamenal  síce až štvrtú priečku ale taktiež znamenal zlepšenie osobného rekordu mužského družstva.

13. Septembra sa celá Slovensko -moravská hasičská liga konečne dočkala  záverečnej súťaže, ktorá sa tradične konala v Lehote pod Vtáčnikom a na  ktorej nemohlo chýbať ani DHZ Krásno. Ženské družstvo prišlo zabojovať o  pekné umiestnenie ale prestrek na ľavom prúde znamenal čas 20,02s a konečné  9 . miesto. Chalani chceli stratenú ligovú sezónu ukončiť so cťou . DHZ Krásno  ukázalo, že má “najvyrovnanejšieho” pravého prúdiara v lige. Jeho ďalší  prestrek, ktorý nám zodpovedne ukazoval počas celej sezóny, znamenal čas 15,69s ,14. na súťaži a 17. miesto v konečnom hodnotení ligy. Po slávnostnom  vyhodnotení nám neostávalo nič iné len zagratulovať víťazom a spolu s  ostatnými družstvami osláviť koniec ďalšej sezóny SMHL.

 

7. Septembra nemohlo DHZ Krásno chýbať na predposlednej ligovej súťaži v  Nedašove. Chalani sa postavili na štart s cieľom nepokaziť a konečne si  pripísať väčšiu čiastku bodov do tabuľky SMHL. Útok na naše pomery s trochu  pomalou vodou znamenal čas 15,70 s (p.p.-15,59s) a nestačil na splnenie cieľa. Obsadili sme 9. miesto v hodnoteni ligy.


6. Septembra sa mužská časť DHZ Krásno vydala otestovať svoju Aviu na  diaľnicu, pričom cieľom bola pohárová súťaž v Šamoríne. Kedže Avia svoju  úlohu splnila a doviezla družstvo do cieľa , DHZ Krásno sa tak mohlo po asi  desiatich rokoch opäť zúčastniť na súťaži v Šamoríne. Chalani útočili na prvé  miesto ! Pekný útok spomalil tentokrát ľavý prúd, ktorý mal menšie problémy s  5 litrovými nastrekovými terčami a tak sme obsadili piatu priečku. (p.p.-17,95s   l.p.- 21,14s)

Dobrovoľný hasičský zbor v Krásne vznikol už v roku 1880. Založil ho barón Gregor Friesenhof.

Čítať viac O nás

Navigácia stránky