Shadow
Slider

Fašiangový sprievod po obci, tanečná zábava a pochovávanie basy sa opäť stáva tradíciou v našej obci. Nebolo tomu inak ani v sobotu 18.februára 2012

 

Fašiangový sprievod po obci, tanečná zábava a pochovávanie basy sa opäť stáva tradíciou v našej obci. Nebolo tomu inak ani v sobotu 18.februára 2012.

Popoludní sa pred kultúrnym domom začali schádzať masky od výmyslu sveta aby už tradične mohli "fašiangovať" po obci. Pri tejto akcii, ktorú organizovali ženy z miestnej organizácie slovenského červeného kríža, nemohli aj tento rok chýbať naši hasiči. Spolu s ostatnými zúčastnenými sa pobrali na fašiangový sprievod po obci.

               

Večer po sprievode bola pre občanov pripravená v kultúrnom dome tanečná zábava, ktorej súčasťou bolo aj pochovávanie basy. Toto sa uskutočnilo polhodinu pred polnocou. Pri tomto "smútočnom obrade" asistovali opäť naši hasiči, ktorí niesli basu na jej posledný odpočinok. Farár a kostolník sa modlili za zosnulú basu, smrtka si už brúsila svoju kosu, plačky plakali a spolu so všetkými smútili nad basou. Smútili až tak silno, že naši hasiči museli nakoniec Aranke poskytovať aj prvú pomoc za použitia elektrošokov {#emotions_dlg.wink}

 

Nakoniec ale všetko dobre dopadlo a so slovami: "fašianog, fašianog, sviatok veliký, basu pochováme, koniec muziky sme basu uložili na 40-denný odpočinok... 

Dobrovoľný hasičský zbor v Krásne vznikol už v roku 1880. Založil ho barón Gregor Friesenhof.

Čítať viac O nás

Navigácia stránky