a.jpg
b.jpg
c.jpg
d.jpg
e.jpg
f.jpg
g.jpg
Shadow

 

23. mája sa DHZ Krásno tradične  zúčastnilo okresnej previerky pripravenosti, ktorá sa tento rok konala v obci Veľké Kršteňany.  Tento rok sa na pomery v okrese Partizánske, zúčastnil prekvapivo veľký počet družstiev, a to  4 ženské a 14 mužských. Medzi  najhorúcejších favoritov patrili už tradične zbory  zo Skačian a z Krásna. Všetkých zúčastnených milo prekvapili dobré výkony mladého novovytvoreného družstva z Nedanoviec.

Prvá  disciplína, štafetový beh,  dopadla pre náš zbor ktorý bol z rôznych dôvodov vo veľmi improvizovanom zložení  nasledovne: po nepodarenom prvom pokuse s viacerými chybami (čas 91 s) sme si vylepšili svoj výkon v druhom pokuse na 87 sekúnd.

    

    

Druhú disciplínu vodný útok taktiež vo veľmi improvizovanej a pomerne nečakanej zostave na prúdoch zvládlo naše družstvo s časom 18,5 sekundy. V konečnom poradí sme obsadili tretie miesto za mladým a kvalitným družstvom Nedanoviec a víťazmi zo Skačian.

Nakoniec  sme odchádzali ako vždy so zmiešanými pocitmi keď dobrý pocit z tretieho miesta a skutočnosti že sa konečne našlo aj tretie družstvo schopne konkurencie a to chalani z Nedanoviec, vystriedal zlý pocit zo zlej organizácie a neschopnosti organizátorov  sa aspoň trochu priblížiť k súťažiam z iných okresov a krajov  alebo aspoň pripraviť techniku a časomiery hodné dnešnej doby.

Dobrovoľný hasičský zbor v Krásne vznikol už v roku 1880. Založil ho barón Gregor Friesenhof.

Čítať viac O nás

Navigácia stránky