Shadow
Slider

P1240195

Už piaty krát sa v obci Krásno konal tradičný maškarný deň, ktorý sa každoročne pýši originálnymi maskami a organizátori z miestnej organizácie Dobrovoľného hasičského zboru sa tešia, že účasť je z roka na rok väčšia. Tento rok padol dátum Maškarného dňa na 25. január.

 

 

 

 

 

 

 

Už piaty krát sa v obci Krásno konal tradičný maškarný deň, ktorý sa každoročne pýši originálnymi maskami a organizátori z miestnej organizácie Dobrovoľného hasičského zboru sa tešia, že účasť je z roka na rok väčšia.

Tento rok padol dátum Maškarného dňa na 25. január. V popoludňajších hodinách sa miestny kultúrny dom v Krásne zmenil na nepoznanie. Nečudo... Veď jeho výzdobe venovali miestni dobrovoľní hasiči niekoľko hodín.

P1240001

Ako prvé zaplnili sálu kultúrneho domu detičky. Takmer 40 drobcov v maskách od výmyslu sveta – princezné, čarodejnice, čerti či šašovia pod dohľadom organizátorov, rodičov a starých rodičov si užili popoludnie plné hier a tanca. Samozrejme na každú masku čakala aj sladká odmena.

P1240194    P1240034

Po 20. hodine sa otvorili dvere kultúrneho domu pre staršiu generáciu a mládež. Pri vstupe na každú masku čakalo malé P1250514prekvapenie v podobe malého drotárskeho srdiečka i vstupná štamprla domácej slivovičky. Po privítaní všetkých prítomných organizátormi karnevalu začala noc plná bezprostrednej zábavy a kvalitného pohostenia. Samozrejme nechýbala ani bohatá tombola. Na parkete sa do samého rána zvŕtalo takmer 60 masiek. Fantázii sa medze nekládli striga, čarodejnica, čerti, Kremienok a Chocholúšik či vojaci ktorí prišli na tanku ba dokonca aj Meky Žbirka s legendárnou Marikou a mnoho ďalších sa pri kulise hudobných hitov riadne vyšantilo.

O polnoci prišla na rad tombola po nej vyhodnotenie súťaže o najlepšiu masku, o ktorej počas večera rozhodovali všetci prítomní svojimi hlasmi. Tento rok priazeň získali vojaci a ich „tank“, druhá priečka patrila Ľudovítovi Štúrovi a jeho Adele a ako tretia maska bola vyhodnotená trójska Helena. Všetci víťazi boli odmenený sladkou tortou.

P1250486    P1250519

Po vyhlásení najlepších masiek zábava pokračovala až do samého rána.

Všetkým zúčastnením ďakujú organizátori za účasť a tešia sa ako sa o rok opäť stretneme už na šiestom ročníku maškarného dňa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobrovoľný hasičský zbor v Krásne vznikol už v roku 1880. Založil ho barón Gregor Friesenhof.

Čítať viac O nás

Navigácia stránky